Plánujete cestu do zahraničí? Mimo kartáčku na zuby si určitě sbalte cestovní pojištění. Pokud by se vám něco stalo v zahraničí, léčba i doprava zpět domů může vyjít na statisíce korun i miliony. Zde je několik tipů, na co je dobré dát pozor při výběru cestovního pojištění.

Sportovní činnost

Při výběru cestovního pojištění je důležité si dopředu uvědomit, jestli budete organizovat nějaký rizikový sport. Například pokud se u moře vydáte potápět, běžné pojištění tento sport již nemusí vždy krýt. V případě cesty na hory taky formu turistiky a nadmořskou výšku. Běžná turistika po značených cestách obvykle nebývá považovaná za rizikový sport. Naopak turistika mimo značené trasy nad určitou nadmořskou výšku už ano (hranice mohou být 2500 nebo 5000 metrů nad mořem).

Technická pomoc při záchranné akci

Zejména u zájezdů do hor nebo do přírody je potřeba počítat s tím, aby pojištění krylo i možnou záchranou akci. Tato položka na cestovním pojištění znamená, že pojišťovna hradí zásah horské služby či jiných záchranných složek. Taková to pomoc se nemusí hodit jen ve spojení s nehodou a úrazem. Může se stát, že vy nebo někdo blízký se ztratí a bude potřeba vyhlásit pátrací akci.