Plánujete dovolenou a hledáte toho nejlepšího prodejce? Pro nákup dovolené můžete využít například cestovní agentury.

Cestovní agentura vs. cestovní kancelář

Rozdíl mezi cestovní kanceláří a agenturou je to, že agentura nemůže sama zájezdy organizovat a slouží jen jako prodejce zájezdů. Skutečnými garanty a pořadatelem je cestovní kancelář. Každá cestovní agentura má povinnost pořádající cestovní kancelář u zájezdu uvést. Pravdou je, že se obvykle snaží skutečného pořadatele co nejvíc ukrýt.

Proč teda cestovní agenturu?

To je dobrá otázka. Mnohdy totiž může být nejjednodušší zájezd koupit u cestovní kanceláře. Výhodou cestovní agentury by mělo být, že porovnávají zájezdy více cestovních kanceláří. Zároveň by měli mezi nabídkami více cestovek poradit, která může být vhodnější. Cestovní agentura vlastně plní úlohu “cestovní agenta”, který je kontaktní osobou zákazníka a radí jak jen může.

Někdy se ale může také stát, že jako agentura figuruje přímo cestovní kancelář. To za předpokladu, že se sama cestovka rozhodla rozšířit nabídku svých zájezdů o zájezdy partnerů. Nicméně i v tomto případě musí uvést organizátora zájezdu.

Jak vybrat cestovní agenturu

Výběr cestovní agentury nemusí být tolik důležité rozhodnutí, jako výběr konkrétní cestovní kanceláře. Určitě je potřeba se dívat na to, zda se agentura nestydí za své cestovky a uvádí organizátory. Stejně je dobré se podívat na recenze na internetu.